Chcete spolupracovat?
Na rovinu si přiznejme, že stránky tohohle rozsahu by nezvládl udělat a udržovat jeden člověk. Při množství dopravců, kteří v České republice působí, to prostě není v silách jedntlivce. Naopak - každý z nás si dokáže ohlídat autobusy, které může dnes a denně potkat ve svém městě, svém okrese, svém regionu. Uvítal bych proto, kdyby se mezi návštěvníky tohoto webu našel někdo, kdo by byl ochotný ujmout se udržování aktuálnosti stránky o dopravcích z jeho regionu, ke kterým má dostatek podkladů a poznatků.

Možná teď namítnete, že neumíte dělat internetové stránky a HTML je pro vás španělská vesnice. To ale vůbec nevadí. Pro tvorbu stránek vám stačí úplně obyčejný Microsoft Excel. V souboru vzor.xls se pak můžete podívat, jak takový seznam vozů vytvořený v excelu vypadá.

Pokud o to spolupracovník požádá, nabízím mu úplnou anonymitu. Proč? Jsou dopravní firmy, jejichž majitelé nemají radost z toho, když někdo z jejich podřízených vynáší ven seznamy autobusů, výrobní čísla a jiné interní údaje.

A co dělat, pokud se na vytvoření a udržování vlastní stránky necítíte a chcete jen přispět fotkami? I to je možné. V tom případě Vás poprosím o následující:

  • Snažte se vybírat pokud možno kvalitní fotky.
  • Fotky zasílejte pojmenované! Název 100_1234.jpg nebo IMG_1234.jpg mi toho o voze moc neřekne a pokud z fotky nevyčtu SPZ autobusu, je pro tenhle web nepoužitelná. Ideální je, když znáte kromě SPZ i datum vyfocení.
  • Fotky můžete posílat v té velikosti, v jaké vám vylezly z foťáku, v mailové schránce mám místa dost.
  • Pokud mi budete chtít ušetřit práci, můžete si přečíst, jaké úpravy s fotkou provádím před tím, než ji použiji na web:
    • Fotku přejmenuji do podoby jméno autora, datum vyfocení, podtržítko, SPZ (bez mezer a všechna písmena malá), tedy například mj20080220_abc1234.jpg
    • Fotky nemusíte nijak zmenšovat, mám šikovný program, který dokáže během pár vteřin zmenšit velikost u několika set fotek a rychlý počítač, který tuhle operaci přežije bez újmy na zdraví.

A to je tak asi vše podstatné, co mě v tuhle chvíli napadá. Pokud se mi prostřednictvím této stránky povede získat někoho ke spolupráci, jsem rád, že stránka splnila svůj účel. A pokud ne, budu mít aspoň dobrý pocit, že jsem se snažil :-)

© 2007-2008
MJ a kolektiv autorů

NAVRCHOLU.cz